Рецепти

Використання соєвої олії у косметології

Не дивлячись на всі корисні властивості соєвої олії, застосування її у чистому вигляді може спровокувати утворення комедонов (чорних крапок) на обличчі. Тому, хоч багато виробників і рекомендують нанесення нерозбавленої олії сої на шкіру обличчя, все ж краще використовувати її для збагачення магазинних і домашніх косметичних засобів, а також укупі з іншими рослинними оліями. А чистою олією можна побалувати шкіру тіла та рук.

Для гарного живлення, пом’якшення, і омолодження шкіри добре буде змішувати олію сої з оливковою, касторовою, персиковою, мигдальною, кедровою, та багатьма іншими оліями рослинного походження. Суміш таких олій можна використовувати як в якості засобу для чищення, для зняття макіяжу (в цьому випадку суміш потрібно буде трохи підігріти), так і замість щоденного нічного або денного (при надмірно сухій шкірі, або в морозну і вітряну погоду) крему для обличчя. Зокрема, таку масляну суміш можна застосовувати як маску для обличчя, залишаючи на 30-40 хвилин, або ж для змащування загрублих, обвітренних, і дуже сухих ділянок шкіри. Крім того, у цю суміш ще можна додати кілька крапель ефірної олії.

Що стосується збагачення покупних кремів і масок, то тут можна додавати олію сої на око. Наприклад, взяти разову частину крему і нанести точково на обличчя. Так само точково нести невелику кількість соєвої олії і розтерти все це пальцями по всій області шкіри обличчя. На 1 частину купленої маски можна додавати близько 1 неповної чайної ложки соєвої олії. Також невелику кількість олії можна додавати до очищаючого молочка.

Соєву олію можна додавати у самостійно приготовану домашню косметику. Наприклад, якщо це маска, просто додайте до вказаних інгредієнтів ще 1 чайну ложку соєвої олії. Якщо ж це рецепт крему, то можна замінити одну із зазначених в рецепті рослинних олій, олією сої.

Аналогічно, якщо в будь-якому рецепті скрабу або лосьйону серед вхідних інгредієнтів вказується рослинна олія, можна застосовувати олію сої.

Необхідно пам’ятати, що всі описані способи застосування соєвої олії вам підходять, якщо у вас нормальна, суха або в’яла шкіра (схильна до сухості).

При жирній шкірі використовувати олію сої категорично не рекомендується. При наявності комбінованої (змішаної) шкіри соєву олію можна наносити тільки на сухі ділянки, в основному це область щік.

Догляд за тьмяним, сухим волоссям

Маска з суміші соєвого та вершкового масел

З’єднати 1 стакан соєвої олії з 1/4 склянки якісного вершкового масла. Нагріти суміш на водяній бані. Вершкове масло повинно пом’якшати, в той же час суміш повинна мати температуру, комфортну для шкіри . Трохи збити масла виделкою і витримати на волоссі 20 хвилин.

Касторка і соєва олія

У флакончик налити 40 мл соєвої олії та 50 мл касторки. Збовтати олії і застосовувати суміш так само, як описано вище.

Лимон, реп’яхова та соєва олії

Склад: дві столові ложечки реп’яхової олії, одна ст. ложечка соєвої олії і одна чайна ложечка лимонного соку.

З’єднати реп’яхову і соєву олію. Пару секунд підігріти олії у мікрохвильовці. Додати лимонний сік і трохи збити. За допомогою гребінця рівномірно розподілити маску по волоссю. Одягти купальну шапочку і замотати голову підігрітим рушником. Через 60 хвилин добре вимити голову шампунем. Курс – 1 раз на три дні, протягом 2-х місяців.