Рецепти

Використання гірчичної олії у косметології

Завдяки своїм протигрибковим, бактерицидним, противірусним та ранозагоювальним властивостям гірчична олія є ефективним засобом для лікування таких хвороб як:

  • вугрі (акне);
  • себорея;
  • атипічний дерматит;
  • лишай;
  • алергічні та гнійничкові ураження шкіри;
  • екзема;
  • псоріаз;
  • герпес;
  • мікози.

Гірчична олія часто застосовується у косметології як засіб по догляду за шкірою обличчя та тіла. При нанесенні її на шкіру вона швидко та глибоко вбирається, тим самим сприяє активному живленню, пом’якшенню, очищенню і зволоженню шкіряного покриву і, що не менш важливо, відмінно захищає шкіру від передчасного старіння і появи зморшок.

Крім цього відомо застосування гірчичної олії у домашній косметології як зміцнювальний і оздоровчий засіб для волосся. Регулярне зовнішнє застосування олії шляхом нанесення на волосся і втирання в шкіру голови допомагає запобігти передчасне посивіння і випадіння волосся.

До того ж вона нерідко використовується як масажна олія завдяки своїм місцевим подразнюючим та зігріваючим властивостям.

Для поліпшення росту волосся та позбавлення від лупи застосовують такий засіб: 50 г висушених кореневищ кропиви (1 частина) залити гірчичною олією (2 частини), помістити на водяну баню на 20-30 хв. Настоювати 2 тижні, потім коріння віджати, відфільтрувати та засіб втирати у шкіру голови 2-3 рази на тиждень.

Гірчична олія зовнішньо застосовується для лікування ран та опіків, як місцевий подразнюючий та відволікаючий засіб. Тому при зведенні судомою рук або ніг треба натирати хворі місця гірчичною олією, а при хронічному нежитю – щодня злегка розтирати, але не втирати гірчичну олію близько носа, скронь. При регулярному застосуванні недуга поступово пройде. Проти розтягнень та вивихів рецепт такий: гірчична олія – 30 г змішати з 1 чайною ложкою йоду, цією сумішшю масажувати уражену ділянку

Взагалі, олію з насіння гірчиці рекомендується брати в якості основи для масажних олій, тому що вона дає зігріваючий ефект, особливо для повних людей.

І на останнє. Старовинні трактати про кохання пропонують таке зовнішнє застосування гірчичної олії: вона змішується з розмарином і медом. Будучи нанесеною на потрібне місце, цей склад сприяє розширенню кровоносних судин та притоку крові до потрібного органу.

Однак не слід забувати: використання народних методів лікування повинно бути помірним та підконтрольним лікарю.

Маски та аплікації при проблемній шкірі

Змішати 1 ст.л. гірчичної олії, 1 ст. л. косметичної мигдалевої олії, 1 ст.л. косметичної олії авокадо, 1 ст.л. косметичної олії жожоба, 1 ст.л. косметичної олії зародків пшениці та промокнути ними серветку. Після чого накладати на проблемні ділянки на 15-30 хв. 1-2 рази на день.

Косметична зволожуюча маска для щоденного догляду за шкірою

Змішати 20 мл гірчичної олії, 4 краплі ефірних олій лаванди, сандалу, іланг-ілангу та змащувати отриманою сумішшю щодня тіло після прийняття ванни та душа.

Ванночка для сухих та потрісканих рук

Трохи підігріти 100 мл гірчичної олії та капнути в неї 3-5 крапель настоянки йоду. Потримати руки у такій ванночці 20-25 хв. Проводити таку процедуру рекомендується не менше 1 разу на тиждень. Ця ванночка не тільки допоможе поліпшити стан сухої шкіри на руках, але і запобігає ламкості нігтів.

Косметична процедура для поліпшення зовнішнього вигляду волосся

Гірчичною олією (50 мл) або шампунем, збагаченим гірчичною олією, змащувати, злегка втираючи, коріння волосся за 10-15 хв. до миття голови.

Косметична маска для волосся з гірчичною олією

Коріння сушеної кропиви (50 г) треба залити у каструлі гірчичною олією (100 мл) та на 30 хвилин поставити на водяну баню. Коли суміш прогріється, зняти і настояти протягом 2-х тижнів. Після чого віджати кореневища, профільтрувати отриману суміш і 2-3 рази на тиждень втирати у шкіру голови. Ця маска не тільки прискорює ріст волосся, але і ефективно позбавляє від лупи.

При подагрі або артриті

Лікувальний масаж з використанням суміші з гірчичної олії та органічної камфори. Для приготування такої масажної олії потрібно у 0,25 склянки гірчичної олії додати 300-500 мг органічної камфори, все перемішати, а потім прогрівати суміш на слабкому вогні до повного розчинення камфори.

При лікуванні набряків або пухлин

Масаж з використанням суміші, яку можна приготувати таким чином: потрібно додати у 2 ст. ложки гірчичної олії кілька зубків часнику і 0,5 ч. ложки насіння пажитника, все перемішати і кип’ятити цю масажну олію до тих пір, поки насіння пажитника НЕ почорніє.

Для зняття судом різного походження

Розтирати місце локалізації судоми гірчичною олією.

При лікуванні селезінки

Масаж живота у ділянці шлунка із застосуванням гірчичної олії.

Для лікування застуди, ускладненою нежиттю

Періодично закапувати в ніс по кілька крапель гірчичної олії, а також робити розтирання грудей та стоп цією рослинною олією.

Для лікування вологого кашлю

Розтирати спину і груди до почервоніння сумішшю гірчичної олії з сіллю.

При отиті або болю у вусі

Закапувати періодично у хворе вухо 3-4 краплі гірчичної олії.

Для зняття подразнення або висипу на шкірі, а також для зволоження сухої шкіри

Рекомендується робити масаж із застосуванням суміші гірчичної олії та невеликої кількості куркуми. При додаванні у таку масажну олію декількох крапель камфорного спирту виходить засіб, що охолоджує шкіру та зменшує свербіж шкіри.

Для запобігання випадінню волосся та появи сивини

Регулярно проводити втирання гірчичної олії у волосся та шкіру голови.

Для позбавлення від лупи та для посилення росту волосся

Взяти 50 г висушеного кореня кропиви, залити 100 г гірчичної олії, перемішати та настоювати на водяній бані 20-30 хв. Отриману суміш настоювати 14 днів, після чого процідити її через марлю (коріння кропиви добре віджати у відфільтрований настій) та втирати у шкіру голови 2-3 рази на тиждень.