Рецепти

Використання олії зародків кукурудзи у косметології

Олія зародків кукурудзи корисна для будь-якого типу шкіри як заспокійливий засіб. Завдяки поживній цінності кукурудзяна олія використовується для подразненої та старіючої шкіри, регенерує її. Для подразненої та старіючої шкіри дуже ефективним буде масаж із застосуванням кукурудзяної олії.

Олія зародків кукурудзи успішно справляється з проблемами чутливої та сухої шкіри. Вона усуває лущення, сприяє швидкій регенерації клітин, збільшує еластичність шкіри, надає омолоджуючу дію. Ця олія досить часто використовується у виробництві косметики для дітей завдяки своїм гіпоалергенним та загоюючим властивостям.

Маска для зневодненої шкіри

Змастити обличчя кукурудзяною олією. Через 5-10 хвилин покласти на обличчя махровий рушник, змочений гарячою водою. Потримати його на обличчі поки не охолоне. Після цього сполоснути обличчя теплою водою.

Маска для сухої чутливої зневодненої шкіри обличчя з пігментними плямами

Спочатку обличчя змащують оливковою або кукурудзяною олією. Потім роблять 5-хвилинний гарячий компрес з допомогою махрового рушника (якщо шкіра згрубіла, то у гарячу воду для компресу додають чайну ложку соди на літр води). Після компресу наносять на шкіру обличчя і декольте кашку з м’якоті кавуна. Залишають на 10-15 хвилин та змивають теплою водою. Курс – 10 процедур, 2 рази на тиждень.

Якщо волосся сильно пересушене за літо, корисно приймати всередину кукурудзяну олію по столовій ложці 1-3 рази на день. Це відновлює нормальний колір і якість шкіри та волосся.

Маска проти зморшок

Для приготування маски змішайте яєчний жовток, мед (1 ч.л.) та кукурудзяну олію (1 ч.л.). Отриманий склад нанесіть на шкіру обличчя і потримайте двадцять хвилин, потім змийте маску теплою водою. Власницям чутливої шкіри буває дуже складно підібрати підходящій засіб для пілінгу. У такій ситуації також відмінно виручить кукурудзяна олія. Для цього її у рівних пропорціях ретельно змішайте або з манною крупою, або з панірувальними сухарями, або з подрібненим геркулесом. Шкіра після використання цього пілінгу буде виглядати підтягнутою та свіжою.

Маска для зневодненої шкіри

Змастити обличчя кукурудзяною олією. Через п’ять – хвилин покласти на обличчя, змочений гарячою водою махровий рушник. Потримати, поки не охолоне. Протерти теплою водою.

Пілінг для обличчя

Як пілінгові частинки підійдуть: мелений геркулес, манна крупа або панірувальні сухарі. Змішати 1 столову ложку кукурудзяної олії і стільки ж будь-якого з сухих інгредієнтів – м’який пілінг готовий. Він підходить для будь-якої шкіри, і тим більше для дуже чутливої, тому що рослинні олії не викликають алергічних реакцій і не руйнують захисний водно-жировий шар шкіри. Після такої процедури шкіра буде відчувати себе немов заново народженою і ніяких неприємних відчуттів на кшталт стягування і сухості.

При подразненні на шкірі

Залити 0,5 л кукурудзяної олії на 2 склянки висушених та розтертих бруньок тополі чорної, довести до кипіння і зняти з вогню. Остудити і змащувати хворі місця на ніч. Мазь зберігати у холодильнику не більше двох днів. Курс лікування становить один тиждень.

Маска для відновлення блиску та шовковистості волосся

Підігріту кукурудзяну олію ретельно втерти у шкіру голови і надіти купальну шапочку. Обернути рушником. Змити олію через 30 хвилин. Для відновлення нормального кольору і якості шкіри і для зміцнення волосся корисно приймати кукурудзяну олію по 1 столовій ложці 1-3 рази на день.

Маски для відновлення пошкодженої структури волосся

Для приготування маски візьміть по 1 столовій ложці олії ши, м’ятно-імбирного чаю, оливкової олії і кукурудзяної олії, додайте 3 краплі олії м’яти. Протягом 10 хвилин на водяній бані потрібно розтоплювати суміш масла ши, м’ятного чаю та оливкової олії. Потім отриману суміш пропустіть через марлю, після чого додайте у неї інші інгредієнти. У кінці усе потрібно перемішати. Тримати таку маску на волоссі слід приблизно півтори години.

Для живлення шкіри рук і нігтів

Рекомендується застосовувати маски з теплою кукурудзяною олією тривалістю, як на 30 хвилин так і на всю ніч в спеціальних рукавичках. Також можна 1 раз на тиждень робити ванночку для рук з кукурудзяної олії, в яку додані 3 краплі йоду.

Сольовий скраб для рук та ніг

1 чашка дрібної морської солі, 10 крапель ефірної олії лаванди, 1 столова ложка кукурудзяної олії, 1/2 чашки квітів лаванди (можна обійтися без них або замінити квітами календули або іншими квітами). Квіти лаванди змішати з сіллю. Додати ефірну олію лаванди, і добре перемішати. Коли суміш стане схожа на вологий пісок, додати кукурудзяну олію. Перекласти скраб у баночку. Використовувати одну чайну ложку для масажу та відлущування рук і ніг. Можна використовувати і для обличчя, але дуже ніжно і акуратно масажуючи.

Масаж тіла з ефірними оліями

Для нормальної шкіри: на 1 столову ложку кукурудзяної олії додати по 2-3 краплі ефірних олій герані, лимона, ялівцю і розмарину для тонізації шкіри; бергамоту, жасмину, іланг-ілангу і лаванди для заспокоєння; апельсина, лаванди, лимона і троянди для розгладження. Олія для очищення: до 15 мл олії-основи додати по 1 краплі трояндової, апельсинової, бергамотової та лимонної олії.

Для сухої шкіри: тонізує ладан; заспокоює: жасмин і лаванда; розгладжує: герань і лаванда. Олія для очищення: до 15 мл олії-основи додати по 1 краплі трояндової, жасминової і неролієвої олії.

Для жирної шкіри: тонізує: герань, лимон, ялівець, м’ята, розмарин; заспокоює: іланг-іланг, лаванда, пачулі, чайне дерево; розгладжує: лаванда, лимон. Олія для очищення: до 15 мл олії-основи додати по 1 краплі лимонної, лавандової олії і олії чайного дерева.

Для змішаного типу шкіри: тонізує: герань, лимон, м’ята, розмарин; заспокоює: бергамот, жасмин, іланг-іланг, троянда, чайне дерево; розгладжує: апельсин, троянда, лаванда, лимон. Олія для очищення: до 15 мл олії-основи додати по 1 краплі трояндової, лавандової та бергамотової олії.

Масаж губ

Необхідно взяти м’яку зубну щітку і акуратно помасажувати верхню і нижню губу по черзі. Нанесена після такої процедури кукурудзяна олія відмінно доповнить омолоджуючий ефект, отриманий від масажу.

Догляд за шерстю домашніх вихованців

Додавання кукурудзяної олії у собачий корм запобігає лущенню шкіри і появі лупи у собак, сприяє росту шерсті, робить її блискучою, шовковистою. Олію також необхідно давати цуценятам і зростаючим молодим собакам. Собаки зі шкіряними захворюваннями, тьмяною, ламкою і млявою шерстю повинні щодня одержувати кукурудзяну олію у дозі, визначеній ветеринаром, протягом 1-2 місяців.