Рецепти

Використання олії шипшини у косметології

За рахунок різноманітності компонентів, косметична олія шипшини володіє досить широким спектром впливу на шкіру обличчя. Її застосування дозволяє нормалізувати обмінні процеси шкіри, і перешкодити накопиченню продуктів розпаду у її клітинах, що призводить до передчасного старіння шкірних покривів. Також олія шипшини володіє чудовими поживними та зволожуючими властивостями, має протимікробну дію, підвищує місцевий імунітет шкіри, і сприяє її захисту від агресивного впливу ультрафіолетових променів.

Завдяки своїм унікальним регенеруючим властивостями олія шипшини прискорює процес загоєння різних пошкоджень шкіри, таких як опіки, тріщини, порізи і т.д. Також вона допомагає усунути косметичні дефекти шкіри, як наприклад рубці, шрами, і плями після прищів.

Застосування олії шипшини чудово допомагає у боротьбі зі старінням шкіри, запобігає появі зморшок на обличчі, розгладжує вже наявні зморшки і добре підвищує пружність та еластичність шкіри. Крім того, ця олія широко використовується з метою зменшення пігментації шкіри і вирівнювання її поверхні. А також її застосування рекомендується у якості цілющого зовнішнього засобу при таких захворюваннях шкіри як нейродерміт, екзема і псоріаз.

Косметична олія шипшини чудово підходить для догляду за втомленою та в’янучою шкірою обличчя, шкіри навколо очей, а також за сухою, чутливою шкірою та шкірою, що лущиться. Вона є дуже легкою по своїй текстурі, і практично не залишає жирного блиску на шкірі.

Не дивлячись на те, що олія шипшини сприяє нормалізації діяльності сальних залоз та звуженню пор, її застосування у чистому вигляді при підвищеній жирності шкіри, схильної до появи прищів, вкрай не рекомендується.

Ідеально використовувати олію шипшини у догляді за ніжною та тонкою шкірою навколо очей. Її можна наносити як самостійний засіб, так і змішувати у необмежених пропорціях з кремом для повік, яким ви щодня користуєтеся.

Щоб досягти найбільшого результату щодо запобігання зморшок, і усунення вже наявних, після нанесення, олію необхідно злегка повбивати у шкіру легкими рухами подушечок пальців.

При сухій і в’янучій шкірі обличчя косметична олія шипшини також може використовуватися як в чистому нерозбавленому вигляді, замінюючи щоденний крем, так і додаватися у вже наявні креми. Знову ж, наносити його бажано легкими рухами. Так ви посилите приплив крові до поверхневих шарів шкіри і збільшите ефективність впливу унікальних властивостей олії.

При комбінованій (змішаній) шкірі чисту олію шипшини необхідно наносити тільки на сухі ділянки (щоки, область навколо губ), уникаючи Т-зони (лоб, ніс і підборіддя).

При лікуванні шкірних захворювань, для швидкого загоєння ушкоджень шкіри або ж для усунення її косметичних дефектів, олією шипшини потрібно щільно просочувати стерильні марлеві серветки і прикладати їх до уражених ділянок на 25-30 хвилин, хоча б 2-3 рази на день .

Крім усього іншого, застосування олії шипшини добре підходить для косметичного масажу обличчя, і в якості базової олії для приготування домашніх кремів.

Також її можна додавати у різні лосьйони і інші косметичні засоби, призначені для більш сухої і старіючої шкіри, у домашні маски будь-якого складу, призначені для догляду за зазначеними типами шкіри (по 1 чайній ложці), або наносити у чистому вигляді на губи замість гігієнічної губної помади.

Догляд за шкірою обличчя

Застосування олії шипшини ідеально підходить для живлення і зволоження сухої зрілої шкіри. Щодня за допомогою ватного тампона можна наносити олію на шкіру обличчя у чистому вигляді або змішувати її зі зволожуючим кремом. При комбінованій шкірі олію слід наносити тільки на сухі ділянки шкіри.

Олія шипшини – відмінний компонент у складі домашніх масок для обличчя (для сухої і дуже сухої шкіри). Крім того, олія шипшини для обличчя може використовуватися як базова олія для косметичного масажу.

Щоденне застосування олії шипшини сприяє нормалізації сального обміну і вирівнюванню кольору обличчя. Більш того, олія шипшини захищає від негативного впливу ультрафіолетових променів.

Догляд за шкірою навколо очей і губ

Олія шипшини – незамінний засіб для догляду за тонкою шкірою навколо очей і області губ. Вона не тільки живить шкіру, насичуючи її вітамінами, але і попереджає появу перших зморшок. Її можна наносити як в чистому вигляді, так і додавати кілька крапель олії у крем для повік. Губи добре змащувати олією шипшини перед виходом на вулицю, особливо у вітряну погоду.

Догляд за волоссям

Олія шипшини використовується як основа для приготування «масляних» масок для волосся, які інтенсивно живлять волосся. Вона підходить для сухого волосся і посічених кінчиків. Крім цього, олією шипшини для волосся можна збагатити шампунь або ополіскувач з розрахунку частину олії на 10 частин шампуню. Приготована суміш підходить тільки для одноразового використання, у зв’язку з цим не слід змішувати шампунь і олію «про запас».

Догляд за зоною декольте

Регулярне застосування олії шипшини в догляді за шкірою декольте тонізує і живить шкіру, надаючи їй ніжність і здоровий вигляд. Наносять олію за допомогою ватного тампона, як в чистому вигляді, так і додаючи її у лосьйон або молочко для тіла.

Усунення стрій

З огляду на регенеруючі здібності олії, вона застосовується і для позбавлення від стрій. У лікувальних цілях для боротьби зі стріями у олію шипшини додають кілька крапель ефірної олії петітгрейна.

Нормалізація емоційного стану

Олія шипшини – природний антидепресант. Вживання її невеликої кількості у щоденному раціоні допоможе впоратися з емоційною нестабільністю, загальною втомою і пригніченістю.