Рецепти

Використання гарбузової олії у косметології

Олія, що отримується з гарбузового насіння за технологією холодного віджиму, успішно застосовується у косметології. Подивимося, який вплив надає цей продукт шкірі, волоссю та нігтям.

  1. Активно зволожує шкіру.
  2. Живить шкіру і волосся.
  3. Пом’якшує шкіру.
  4. При регулярному застосуванні повертає шкірі пружність і еластичність.
  5. При регулярному застосуванні сприяє зміцненню підшкірних капілярів, тим самим, перешкоджаючи появі гематом і «судинних зірочок» на шкірі.
  6. Сприяє очищенню шкіри від відмерлих клітин.
  7. Має виражену регенеруючу дію.
  8. Ефективно захищає шкіру від передчасного старіння.
  9. Захищає шкіру від різних подразнень і запальних процесів.
  10. Активно бореться з алергічними реакціями на шкірі.
  11. Активно бореться з тріщинами на губах.
  12. Сприяє нормалізації роботи сальних залоз.
  13. Захищає шкіру від сонячних опіків.
  14. При регулярному застосуванні зміцнює, відновлює структуру і сприяє посиленню росту нігтів.
  15. Зміцнює волосся, відновлює його структуру і сприяє посиленню росту волосся.

У косметичних цілях гарбузова олія використовується при догляді за сухою, нормальною і комбінованою шкірою Вона чудово підходить для чутливої, роздратованої, що лущиться, грубої та зрілої шкіри.

Найдоступнішим способом використання даного продукту, є додавання декількох крапель гарбузової олії у вже готові косметичні засоби, безпосередньо перед їх застосуванням. Це можуть бути живильні креми, як для обличчя, так і для рук, лосьйони, маски, тоніки, бальзами для губ або волосся, шампуні і т.д.

Крім того, олія гарбузового насіння успішно використовується для ароматерапії у якості транспортної олії.

У косметичних цілях гарбузова олія застосовується і в чистому вигляді. Для цього на попередньо очищену шкіру наносять тонким шаром гарбузову олію. Через 30-40 хвилин шкіру слід промокнути паперовою серветкою, прибравши надлишки олії. Така процедура підходить для сухої шкіри. Маски слід робити щодня.

Є і ще один спосіб використання гарбузової олії у чистому вигляді. Цю маску рекомендують робити для захисту шкіри від шкідливого впливу декоративної косметики. Бавовняну або марлеву серветку слід змочити у теплій воді (40-50 градусів) і віджати, потім рівномірно просочити олією гарбузового насіння. Маску накладають на обличчя, зверху – теплий рушник і витримують півгодини. Таку маску достатньо робити 2 рази на місяць. Шкіра після такої маски стає оксамитовою і пружною.

Таку ж маску корисно робити для жирної шкіри. Тільки тримати її всього 10 хвилин, потім обличчя слід умити прохолодною водою. Рекомендується робити таку маску 2-3 рази на тиждень. Така маска нормалізує роботу сальних залоз, покращує зовнішній вигляд шкіри, очищає пори. Ефективний засіб проти вугрового висипу.

Олія гарбузового насіння має сильну дію, що регенерує, тому може використовуватися для боротьби з різними ушкодженнями шкіряних покривів (ранки, порізи, лущення, вугрі, гематоми, опіки …). Слід просто змащувати цією олією пошкоджену поверхню. Крім того, рекомендується приймати всередину по 1 ч.л. олії 2-3 рази на день за 1 годину до їжі.

При лікуванні сонячних опіків олія гарбузового насіння використовується на заключній стадії. В цьому випадку гарбузова олія допоможе уникнути утворення пігментних плям, викликаних опіком, і збереже рівномірне забарвлення шкіри. Також гарбузова олія є ефективним захисним засобом від шкідливого впливу ультрафіолетових променів. Рекомендується наносити цю олію на тіло при засмаганні.

Якщо у вас випадає волосся, то гарбузова олія надасть вам неоціненну допомогу. Втирайте чисту гарбузову олію у корені волосяної частини голови за 30 хвилин до миття. Потім промийте волосся з шампунем. Процедуру слід повторювати 2-3 рази на тиждень.

Для оздоровлення, зміцнення волосся і посилення їх росту рекомендується один раз на тиждень втирати у коріння волосся гарбузову олію м’якими масажними рухами кінчиків пальців. Потім надягати поліетиленову шапочку і залишати на ніч. Вранці миють волосся з шампунем. Така маска чудово живить волосся, роблячи його блискучим і шовковистим. Ви забудете про лупу, свербіння і посічені кінчики.

Олія гарбузового насіння використовується також в якості масажного засобу, як в чистому вигляді, так і в суміші з ефірними оліями (на 20-30 мл гарбузової олії додають 5-6 крапель ефірної олії, що підходить для вас).

Звичайно ж, гарбузова олія з успіхом використовується для приготування домашніх косметичних засобів. Це, зрозуміло, вимагає більше часу, але й ефект від такої косметики приголомшливий. Ми пропонуємо лише кілька засобів, які ви можете приготувати самостійно в домашніх умовах.

Поживна маска для обличчя

  • 1 ст.л. протертої відвареної квасолі
  • 1 ст.л. гарбузової олії
  • 1 ст.л. олії волоського горіха
  • 1 ст.л. лимонного соку (свіже вичавленого)

Всі інгредієнти викладають в порцелянову мисочку (не металеву), збивають міксером до однорідності. Наносять на попередньо очищену шкіру обличчя, шиї і області декольте. Витримують 25-30 хвилин і змивають спочатку теплою водою, потім холодною.

Маска для жирної шкіри

  • 1 ст.л. рідкого меду
  • 1 ст.л. вівсяної муки
  • 6-8 крапель гарбузової олії

Мед розтопити на водяній бані, остудити до кімнатної температури. Якщо вівсяної муки у вас немає, можна використовувати вівсяні пластівці «Геркулес», промоловши їх в кавомолці. Всі складові викладають у мисочку, ретельно перемішують, якщо маса надто густа, то додають трохи кип’яченої води.

Маску наносять на попередньо очищену і висушену шкіру обличчя, витримують 15-20 хвилин, потім змивають прохолодною водою.

Маска омолоджуюча для сухої, нормальної і комбінованої шкіри

  • 10 г желатину
  • 50 мл холодної води
  • 1 ст.л. гарбузової олії
  • Жовток від курячого яйця

Желатин заливаємо водою і залишаємо на 1 годину для набухання, потім нагріваємо на водяній бані до повного розчинення і охолоджуємо до кімнатної температури. Вливаємо у желатинову масу жовток та гарбузову олію, збиваємо міксером до однорідної повітряної піни. Наносимо маску на попередньо очищену шкіру обличчя, шиї і області декольте, залишаємо на 20 хвилин. Бажано ці двадцять хвилин просто полежати з закритими очима, відпочити від буденних справ. Потім змиваємо маску теплою водою та ополіскуємо шкіру холодною водою. Це дуже важлива частина процедури.

Така маска сприяє оновленню клітин, пом’якшує шкіру, знімає запалення і подразнення і запобігає старінню. Бажано робити таку маску хоча б 1 раз на тиждень.

Маска живильна для сухої шкіри

  • Пюре картопляне – 2-3 ст.л.
  • Сметана будь-якої жирності – 1 ст.л.
  • Яєчний жовток – 1 шт.
  • Олія гарбузова – 1 ч.л.

Приготувати картопляне пюре (без солі). У ще тепле пюре додати сметану, жовток і гарбузову олію, ретельно перемішати. Суміш повинна бути досить рідкою, щоб добре лягала на шкіру, але не текла і була теплою, але не гарячою.

Наносимо маску на попередньо очищену шкіру обличчя і шиї, витримуємо 20 хвилин. Ці 20 хвилин бажано провести лежачи з закритими очима, відпочити і розслабитися. Через 20 хвилин маску змити спочатку теплою водою, потім ополоснути холодною водою.

Така маска робить шкіру оксамитовою, ніжною і пружною. Бажано робити таку маску 1-2 рази на тиждень.

Масажна суміш

  • 1 ст.л. гарбузової олії
  • 1 ст.л. олії фундука
  • 2 ст.л. обліпихової олії
  • 2 ст.л. косметичного реп’яхової олії

Змішати олії і легкими масажними рухами розподілити по ділянках тіла. Такий масаж заспокоїть Вашу нервову систему, пом’якшить шкіру і введе в стан приємної розслабленості.

Масажний мішечок для прийняття ванни

  • 1 ст.л. гарбузової олії
  • 1 ст.л. олії фундука
  • 1-1,5 склянки вівсяних пластівців
  • 10 крапель ефірних олій лаванди і меліси

Зробити мішечок з марлі, всипати в нього пластівці і додати решту компонентів. Цей диво-мішечок цілком може замінити Вам мочалку. Після такого масажу Ваша шкіра придбає еластичність і пружність і Ви досягнете ефекту пілінгу.

Олія для сухої шкіри рук

  • 1 ст.л. гарбузової олії
  • 1 ч.л. обліпихової олії
  • 10 крапель ефірної апельсинової олії

Змішати компоненти і отриману суміш втирати у кисті рук вранці і ввечері, залишки олії слід зняти серветкою.