Рецепти

Олія чорного кмину в боротьбі з хворобами

В якості лікарського засобу чорний кмин використовується понад 3000 років. Починаючи з 1959 року, різні дослідницькі інститути проводять дослідження з виявлення корисних властивостей цієї рослини. Чорний кмин – майже незамінний натуральний продукт для здобуття здоров’я, зміцнення імунітету та відновлення сил людини після тривалої та виснажливої хвороби . У народній медицині його використовують для лікування величезної кількості різних захворювань.

Лікування раку чорним кмином.

У процесі вивчення чорного кмину в Центрі онкологічних захворювань вчені прийшли до висновку, що речовина тімохінон, отримана з рослини, здатна не тільки сповільнювати розвиток ракових клітин, але і й завертати цей процес. В основному дослідження проводилися на рак підшлункової залози, оскільки відомо, що він є однією з важко виліковних форм цього захворювання. Вчені вважають, що тімохінон змінює генетичний код ракових клітин, що призводить до їх знищення. На підставі отриманих даних вони мають намір розробити лікарський препарат для лікування хвороб печінки.

Як показують результати іншої групи дослідників, чорний кмин знижує кількість захворювань на рак шкіри на 34%. При цьому лікування чорним кмином переноситься набагато легше, ніж біохімією, що впливає на кістковий мозок та кількість кров’яних кульок. Чорний кмин запобігає побічним ефектам, що виникають при лікуванні хімічними препаратами.

При лікуванні раку народна медицина рекомендує змащувати уражені ділянки олією чорного кмину, а його насіння приймати зі свіжим морквяним соком або натуральним медом.

Лікування простатиту чорним кмином. Простатит – це запалення передміхурової залози. Основною причиною хвороби є бактеріальна інфекція. Запалена або інфікована простата проявляє хворобливі сечовипускання та еяколяцію. Якщо хворобу вчасно не вилікувати, то можуть бути серйозні наслідки. Простатит знаходиться на третьому місці, після раку та доброякісної гіперплазії, і становить понад 25% недуг статевої сфери у чоловіків.

Основними причинами виникнення простатиту є постійні переохолодження, малорухливий спосіб життя, тривале утримання від статевого життя, несвоєчасне сечовипускання, шкідливі звички таряд супроводжуючих захворювань сечостатевої системи. Існує кілька ефективних способів лікування цього захворювання чорним кмином:

  • Олією чорного кмину рекомендується щодня змащувати нижню частину спини та мошонку, виконуючи при цьому обертальні рухи. Втирати олію слід до тих пір, поки вона не вбереться в шкіру.
  • Одну столову ложку олії чорного кмину необхідно змішати з ложкою меду, чайною ложкою сухої ромашки та розвести в 100 мл теплої води. Потім засіб потрібно процідити та приймати по кілька разів на день.

Лікування геморою чорним кмином. До утворення гемороїдальних вузлів ведуть хронічні запори, гіподинамія, важкі фізичні навантаження і найголовніше – сидячий спосіб життя. Неприємні відчуття, печіння та свербіж в анальному отворі створюють вузлуваті вени. Пізніше виникають колючі гострі болі та кровотеча при випорожненні. Допомогти покращити стан хворого може чорний кмин. Він стимулює травлення та чинить антигістамінну дію.

При лікуванні геморою використовують крем, який готують з золи обгорілого насіння чорного кмину. Для приготування такого крему знадобиться 30 г насіння і 15 мл олії чорного кмину. Насіння слід підсмажити на сковороді. Коли воно охолоне, необхідно перемолоти його в порошок, після чого додати до кминної олії. Препарат потрібно наносити на область анального отвору два рази на день після випорожнення. Після чотирьох тижнів використання стан хворого значно покращиться.

Лікування псоріазу олією чорного кмину. Чорний кмин широко застосовують в косметології. Він ефективний при лікуванні різних шкірних захворювань, в тому числі і псоріазу. Невеликою кількістю олії чорного кмину щодня змащують уражені ділянки шкіри. При цьому її можна змішувати з іншими оліями, наприклад, кунжутною або горіховою.

Однак трапляються випадки, коли застосування олії чорного кмину викликає зворотну реакцію і сприяє більшому утворення висипань. Якщо протягом одного тижня після застосування препарату поліпшення залишається непоміченим, то олія не підходить до даного типу шкіри і з цього приводу краще всього проконсультуватися з лікарем.

Олія чорного кмину при безплідді – досить ефективний засіб, перевірений багатьма жінками. У складі олії присутні гормони, що сприяють підвищенню потенції та здатні вилікувати безпліддя. Завдяки великому вмісту в олії кмину різних корисних речовин препарат покращує потенцію та лібідо, нормалізує вироблення тестостерону та благотворно впливає на процес сперматогенезу. Регулярне вживання чорного кмину сприяє лікуванню чоловічого та жіночого безпліддя.

Регулярне вживання олії чорного кмину дуже корисно:

  • Хворим на цукровий діабет (до складу олії чорного кмину входять речовини, що регулюють рівень цукру в крові та беруть участь в природному синтезі інсуліну (серед таких речовин – вітаміни А, Е, D, B1, B3, фосфор, калій, цинк, марганець, селен, а також деякі амінокислоти).
  • Людям, хворим на ожиріння (поліненасичені кислоти ОМЕГА-6 та ОМЕГА-9, що містяться в олії чорного кмину, і інші її біохімічні компоненти активно сприяють поліпшенню ліпідного обміну. Саме тому красуні Давнього Єгипту вживали в їжу олію чорного кмину для збереження стрункої фігури)
  • Жінкам в період грудного вигодовування (олія чорного кмину при регулярному вживанні в їжу в значній мірі посилює лактацію – процес утворення та накопичення молока в молочній залозі. Крім того, змазування олією чорного кмину тріщин на сосках, що утворюються при годуванні грудьми, сприяє їх ефективному та швидкому загоєнню).
  • При захворюваннях дихальних шляхів (олія чорного кмину, що має жарознижуючу, відхаркувальну та бронхорозширюючу дію, протизапальну, протиалергічну, бактерицидну та противірусну властивості, при внутрішньому та зовнішньому застосуванні є дуже ефективною при лікуванні бронхіальної астми, сезонної алергії, пневмонії, бронхіту, риніту, синуситу, гаймориту , ГРВІ, а також може принести відчутну користь у лікуванні кашлю, пов’язаного із захворюваннями органів дихання).
  • При захворюваннях жіночої та чоловічої репродуктивних систем. Вітаміни А і Е, фітостероли, цинк, марганець і селен, що в комплексі містяться в олії чорного кмину активно сприяють підвищенню лібідо та потенції, нормалізують вироблення тестостерону, благотворно впливають на процес сперматогенезу (сприяють збільшенню кількості сперматозоїдів та підвищенню їх рухливості, покращують якість сперми), а також покращують кровопостачання органів чоловічої статевої сфери таі перешкоджають розвитку в них запальних процесів. У зв’язку з цим олію чорного кмину рекомендують регулярно вживати в їжу при порушеннях еректильної функції, варикоцелі, простатиті, аденомі передміхурової залози, чоловічому безплідді. Благотворно впливає олія чорного кмину і на функціональний стан жіночої статевої сфери. Естрогеноподібні фітостероли, вітаміни Е та групи B, ОМЕГА-6 та ОМЕГА-9 жирні кислоти сприяють відновленню оптимального гормонального балансу в організмі жінки, а також запобігають розвитку пухлин та запальних процесів в органах жіночої репродуктивної системи. Саме тому введення в раціон харчування олії чорного кмину може принести користь при порушеннях менструального циклу, жіночому безплідді, мастопатії, а також при ряді запально-інфекційних та онкологічних захворювань жіночої статевої системи.
  • При захворюваннях органів сечовивідної системи (олія чорного кмину, що має бактерицидну, протизапальну та сечогінну властивості, є дуже ефективним засобом не тільки в профілактиці, а ще й в складі комплексного лікування сечокам’яної хвороби, нефриту, пієлонефриту, циститу, уретриту і інших захворювань органів видільної системи)
  • Для поліпшення пам’яті та роботи нервової системи, для підвищення розумової і фізичної працездатності (олія чорного кмину багата на фосфоліпіди, цинк, вітамінами групи B, що поліпшують роботу мозку та нервової системи, а також містить у своєму складі вітамін Е, фосфор і кальцій, необхідні для повноцінного функціонування мускулатури).
  • Для зміцнення імунітету, для профілактики онкологічних захворювань. Наукові дослідження довели, що багата антиоксидантами олія чорного кмину стимулює діяльність вилочкової залози, що «відповідає» за імунний захист людського організму. Також вченими було встановлено, що при регулярному вживанні в їжу олії чорного кмину в значній мірі покращується функціональний стан кісткового мозку. Саме цей факт зумовлює доцільність застосування олії чорного кмину в раціоні харчування хворих на лейкемію (рак крові).

Олія чорного кмину при зовнішньому застосуванні найбільш ефективно при:

  • Захворюваннях шкіри (олія чорного кмину, що здійснює на шкіру бактерицидний, протизапальний, противірусний, протигрибковий та протиалергійний вплив, є ефективним засобом лікування вугрового висипу, грибкових захворювань шкіри, екземи, атопічного дерматиту, алергічних дерматитів, кропив’янки, псоріазу, бородавок, герпесу, позбавляючи і інших дерматозів).
  • Захворюваннях м’язів та суглобів, що супроводжуються больовим синдромом
  • Захворюваннях вуха, горла, носа та риніті (нежиті)
  • Геморої

В косметології олія чорного кминне не тільки допомагає при грибках, висипах, запаленнях і алергіях, але і просто благотворно впливає на шкіру, зволожуючи і пом’якшуючи її, роблячи більш пружною і еластичною.

Ці властивості використовуються при створенні спеціальних препаратів, особливо антивікових серій кремів і масок для обличчя, куди включають олію чорного кмину. Протипоказання до зовнішнього косметичного застосування невеликі. Єдине, чого не варто робити – це наносити олію в нерозбавленому чистому вигляді, так як цей препарат відноситься до сильнодіючих і доречний може бути лише в крайніх випадках (при ліквідації ороговілих ділянок, розм’якшенні шкіри носогубних складок і так далі). Використовується олію і в ароматерапії як основа для створення різних сумішей.

Олія насіння чорного кмину для серця і судин
Олія чорного кмину має великий лікувальний і профілактичний вплив на серце і судини. Воно зміцнює і підвищує еластичність судин, перешкоджає їх ламкості, виводить з організму зайвий холестерин і, отже, бореться з атеросклерозом, знімає спазми судин. Олія рекомендують застосовувати при різних серцево-судинних захворюваннях, підвищеному кров’яному тиску, вегето-судинної дистонії, захворюваннях, пов’язаних з порушенням мозкового кровообігу. Тому це засіб особливо корисно для людей похилого віку.
При хворобах кровоносної системи мусульманська медицина радить зробити настій м’яти перцевої або чебрецю звичайним способом. Коли настій охолоне до теплого стану, додати на 1 стакан рідини 5 крапель олії. Приймати це засіб регулярно.

Олія насіння чорного кмину для шлунково-кишкового тракту
Олія чорного кмину сприяє нормалізації кислотності шлункового соку, покращує перистальтику шлунка і кишечника, нормалізує травлення і усуває такі явища як відрижка, нудота, блювота, метеоризм, діарея. Олія перешкоджає запальних захворювань і утворення виразок в шлунку і кишечнику і застосовується для лікування виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, гастриту, ентероколіту, ентериту, коліту. Також це хороший засіб при дисбактеріозі, яким в даний час страждають дуже багато людей, оскільки олія відновлює баланс кишкової мікрофлори.
Для лікування виразки шлунка використовується олія чорного кмину та лляне насіння. З лляного насіння попередньо роблять відвар: 1 ч.л. насіння залити 1 ст. води, довести до кипіння і варити на самому маленькому вогнику 4-5 хв. Настояти, процідити, довести об’єм рідини до початкового об’єму.
Тепер про те, як проводити саме лікування. Вранці і ввечері п’ють по 1 ч.л. олія чорного кмину, запиваючи 0.5 ст. відвару лляного насіння. При лікуванні дотримуватися дієти: виключити з раціону цитрусові і солодке.

Олія чорного кмину при захворюваннях шкіри
Олія чорного кмину вживається не тільки перорально, а й зовнішньо. Володіючи бактерицидною, протизапальною, противірусною, протигрибковою і протиалергічну властивостями, олія добре зарекомендувала себе для лікування різних шкірних захворювань, таких як: вугрі, різні грибкові захворювання, екземи, різні види дерматиту, кропив’янка, псоріаз, бородавки, лишай, різні запалення, лущення та ін. У таких випадках олією чорного кмину протирають уражені місця. Наприклад, для лікування екземи та лишаю такі протирання роблять три рази в день.

Олію чорного кмину рекомендують для лікування різного виду алергії, включаючи алергію на пил, пилок рослин і т.д. У таких випадках прийом олії можна поєднувати, як зовнішньо, так і всередину.

Прийом олії чорного кмину при різних захворюваннях:

  • Для зміцнення імунітету і поліпшення самопочуття досить приймати половину чайної ложки олії чорного кмину один раз на добу разом з медом.
  • Для виведення мокротиння. Вичавити з лимона чайну ложку соку та додати до нього десять крапель олії. Пити такий склад необхідно тричі на день незадовго до їжі.
  • При вушних хворобах. Для зняття болю та запалення рекомендується закапувати олію по одній краплі в хворе вухо.
  • При діареї. У склянку натурального йогурту помістити столову ложку олії чорного кмину. Половину отриманої суміші з’їсти вранці, а решту – ввечері. Курс – три дня.
  • При виразці шлунка. Приготувати відвар насіння льону, заливши столову ложку насіння склянкою окропу. Потім в рівних пропорціях з’єднати його з кминною олією. Приймати засіб по чайній ложці перед сніданком і вечерею.
  • Для зниження в крові рівня холестерину. Щодня натщесерце потрібно випивати відвар з листочків м’яти з додаванням ложечки меду та семи крапель олії чорного кмину. На час прийому рекомендується виключити з раціону жирні страви.
  • При підвищеному тиску. У такому випадку корисно пити чай (можна ромашковий), в який додано п’ять крапель кминної олії. Додатково рекомендується розтирати тіло сумішшю, приготованою з оливкової та кминної олії (компоненти беруться в рівних кількостях). До речі, при вживанні такого чаю з кмином тричі на день, можна покращити роботу мозку, а вживаючи його перед вечерею – позбутися безсоння.
  • При застуді. Лікувати застуду кминною олією можна кількома способами: закапувати змішаними в рівних пропорціях кминною та оливковою оліями ніздрі тричі на день; ложку олії вилити в літр гарячої води та вдихати утворений пар; кожного разу після їжі випивати склянку трав’яного чаю з додаванням семи крапель олії чорного кмину.
  • При нежиті. Заздалегідь виготовити великі тампони та просочити їх олією чорного кмину. Тампони помістити в ніздрі та залишити на двадцять хвилин.

ОЛІЯ ЧОРНОГО КМИНУ ДЛЯ СХУДНЕННЯ

Для підтримки здоров’я, краси і молодості свого тіла стародавні гречанки застосовували олію чорного кмину. У наші дні ця олія також користується великою популярністю серед бажаючих схуднути. Для досягнення найкращого результату її рекомендується приймати двічі на день: вранці та ввечері по 1 чайній ложці за 15 хвилин до їди. Ефективність від впливу олії більш посилиться, якщо додати 1 столову ложку меду і все запивати 1/2 склянки кип’яченої води.

Щоб схуднути, потрібна особлива схема, розрахована на 2 місяці. За цією схемою перед прийманням олії приймати їжу не можна, а після її приймання повинно пройти не менше півгодини до їди.

У перший місяць з раціону слід виключити всі вуглеводи (солодке, картопля, борошняне) і при цьому вживати олію в наступному порядку:

  • 1 тиждень – 1 чайна ложка олії та 1 стакан води до сніданку;
  • 2 тиждень – 1 чайна ложка олії та 1 стакан води перед сніданком та вечерею;
  • 3 тиждень – 2 чайних ложки олії та 2 склянки води до сніданку;
  • 4 тиждень – 1 чайна ложка олії та 1 стакан води до сніданку.

На другий місяць вода виключається з цієї схеми, а також з раціону по максимуму вилучаються жири. Їх вживання має становити не більше 20 грамів на добу. Також необхідно стежити за дозуванням олії чорного кмину.

  • 1 тиждень – 1 столова ложка олії без води;
  • 2 тиждень – 2 столові ложки олії без води;
  • 3 тиждень – по 2 чайних ложки олії за півгодини до їди тричі на день;
  • 4 тиждень – по 1 чайній ложці олії та 1 склянці води двічі на день.

У теплу пору року олію чорного кмину використовують в якості заправки для салатів, а в холоди нею можна приправляти квашену капусту. Корисність олії чорного кмину безпосередньо залежить від її якості.

Олія чорного кмину для схуднення в якості зовнішнього застосування

Олія чорного кмину перешкоджає появі розтяжок, обвисанню та в’ялості шкіри, що нерідко трапляється після втрати зайвих кілограмів. Вона чудово допомагає позбутися целюліту, а також вважається прекрасною розігріваючою основою при проведенні масажних процедур.
Для зовнішнього застосування використовують суміш олії чорного кмину з олією грейпфрута та трояндовою олією. Перед застосуванням слід трохи розігріти олію в долонях, потім наносити суміш дрібними круговими рухами від щиколоток до талії. Такий масаж можна робити по 5-7 хвилин на кожній проблемній зоні тіла до повного всмоктування продукту. Процедуру слід проводити перед сном, щоб не допустити переохолодження. Крім того, чорний кмин підтягує шкіру при відвисанні, що нерідко трапляється при схудненні.

Рецепт для зменшення обсягів тіла
140 мл олії чорного кмину, 5 крапель олії грейпфрута, 3 краплі олії жасмину або троянди. Перемішайте складові. Перед масажем розігрійте трохи олії в долонях. Потім масажуйте, рухаючись від щиколоток до талії дрібними круговими рухами. Намагайтеся працювати інтенсивно, натискайте із середньою силою, але робіть досить часті руху, щоб добре розігріти шкіру. Виконуйте масаж кожної проблемної зони 3-5 хвилин, до вбирання олії, робіть процедуру ввечері, перед сном, щоб не допустити переохолодження.

Рецепт для підтяжки шкіри
Візьміть 200 мл олії чорного кмину, змішайте її з 10 краплями натурального ментолу або ефірної олії м’яти перцевої. Масажуйте проблемні зони долонями, рухаючись від щиколоток до талії, приділіть кожній ділянці 5-7 хвилин. Після масажу деякий час походіть в білизні, щоб охолоджуючий ефект масел набрав свою дію. Виконуйте процедуру вранці до сніданку. Стандартний курс масажу становить 30 процедур, ви можете робити їх щодня. Протипоказанням є індивідуальна непереносимість продукту, а також механічні травми шкіри.

Олія чорного кмину має корисні для схуднення властивості завдяки своєму унікальному складу. В ній присутні ефірні та жирні олії, флавоноїди, бета-каротин, токоферол та ретинол, кальцій, залізо, цинк, фосфор, дубильні речовини, а також лінолева, олеїнова, стеаринова та інші органічні кислоти.

Олія чорного кмину:

  • має сечогінну та жовчогінну дію;
  • знижує рівень в крові холестерину та цукру;
  • працює як м’яке проносне;
  • зменшує апетит і тягу до солодкого;
  • прискорює ліпідний обмін;
  • усуває дисбактеріоз, діарею, шлункові кольки, здуття живота;
  • покращує стан шкіри, нігтів та волосся;
  • підвищує імунітет;
  • запобігає розвитку онкологічних захворювань;
  • є антидотом етилового спирту;
  • активізує вироблення грудного молока;
  • допомагає при алергічних реакціях, шкірній сверблячці, екземі, псоріазі.

Способи застосування та застереження

Зовнішньо. Найчастіше олію чорного кмину застосовують для антицелюлітного масажу та обгортання. Засіб покращує циркуляцію крові та лімфи, зменшує набряки та прояви «апельсинової кірки».

Внутрішньо. Олію чорного кмину можна приймати по чайній ложці в день до їди. В період схуднення добре замінювати нею оливкову та соняшникову олії, використовуючи як заправку для овочевих салатів.

Нагрівати олію не рекомендується, тобто для смаження вона не підходить. Якщо Вам складно дотримуватися дієти та уникати переїдання, додавайте засіб в звичні напої (наприклад, в чай ​​або сік). Всього 15-45 мл олії чорного кмину допоможуть Вам зменшити апетит, зокрема тягу до вуглеводних продуктів.

На основі насіння чорного кмину можна приготувати спеціальний напій для схуднення. Для цього подрібнити 2 ст.л. насіння, залити його 50 мл окропу. Настоювати 10 хвилин та процідити. Такий чай слід вживати двічі на день. Запах у напою буде приємним, а ось смак гіркуватим. Можна додати в нього трохи натурального меду.

Загальні показання до застосування олії чорного кмину:

  • Больові відчуття різного напрямку та локалізації: головний, суглобовий, зубний, м’язовий біль.
  • Захворювання органів травлення та шлунково-кишкового тракту.
  • Профілактика артеріосклерозу, онкологічних захворювань.
  • Надлишкова маса тіла.
  • Комплексне лікування сечостатевих та ендокринних захворювань.
  • Дерматологічні проблеми.
  • Сухість та ламкість волосся.
  • Бактеріальні та грибкові інфекції.
  • Зниження імунного захисту організму.
  • Як протипаразитарний засіб.

Для припинення больового синдрому необхідно використовувати марлевий компрес з олією чорного кмину, розведеною водою. Серветку або марлеву пов’язку прикладають до місця локалізації болю до повного її зникнення. Не слід також забувати, що хоча олія чорного кмину має гарний болезаспокійливий ефект, причину болю воно не усуває, тому такі методи не відміняють необхідність екстреного звернення до лікаря.

Імуномодулююча дія олії чорного кмину досягається щоденним її вживанням всередину, при дотриманні дозування. Дорослі та діти понад 16 років – по 1 чайній ложці олії після їді в першій половині дня. Дітям від шести років прописують по половині чайної ложки в той же час. Щоб поліпшити смак олії, її можна змішувати з молочними або фруктовими напоями, розбавляти чаєм і медом. Курс продовжують протягом трьох-чотирьох місяців, після чого необхідно зробити хоча б двомісячну перерву.

Шкірні захворювання також лікують компресами з розведеною олією чорного кмину. Це добре допомагає при грибку, екземі, дерматитах. Якщо площа запаленої шкіри невелика, можна використовувати олію в чистому вигляді, але для великих висипань краще розвести його водою в рівних пропорціях.

Використання олії чорного кмину для лікування судинних захворювань, сечостатевої та ендокринної систем, а також для профілактики атеросклерозу та онкологічних захворювань краще проводити виключно під наглядом лікаря.

Протипоказання до застосування олії чорного кмину

Традиційна медицина взагалі вважає, що в природі не існує продуктів, які б підходили всім без винятку і не мали б жодних протипоказань. Як будь-який інший рослинний засіб, олія чорного кмину здатна приносити не тільки користь, але й шкоду. Щоб уникнути останнього враховуйте наявні протипоказання. Так, вагітні та жінки повинні відмовитися від внутрішнього застосування олії чорного кмину, оскільки в ній містяться рослинні гормони, що стимулюють родову діяльність. В силу того, що пряність активізує роботу всіх елементів організму, її забороняється використовувати тим, у кого є трансплантовані органи через ризик відторгнення. Не можна поєднувати олію чорного кмину з ліками, що знижують рівень глюкози в крові, оскільки це може спровокувати появу гіпоглікемії та її неприємні наслідки: проблеми із зором, судоми, підвищена пітливість, непритомність. Протипоказанням також є індивідуальна непереносимість та гіперчутливість. При зовнішньому застосуванні олії чорного кмину може виникнути локальне подразнення шкіри або алергічна реакція. Олію чорного кмину протипоказано вживати дітям до шести років.

Медична наука давно довела що при наявності ішемічної хвороби серця, при активних формах тромбофлебіту а так само після перенесеного інфаркту застосування кмину категорично заборонено. При подібних захворюваннях вкрай не рекомендується додавати кмин навіть в мінімальних кількостях в їжу.