Рецепти

Обліпихова олія у боротьбі з хворобами

Завдяки своєму багатому складу олія обліпихи, отримана методом холодного віджиму, має загальнозміцнюючу, судинозміцнюючу, ранозагоювальну, епітелізуючу, регенеруючу, протизапальну, бактерицидну, антимікробну, болезаспокійливу, онкопротекторну та радіопротекторну дію. Крім того, олія обліпихи – відмінний полівітамінний комплекс, створений самою природою.

Користь при вітамінозі: Олія обліпихи застосовується як при авітамінозі, так і при гіповітамінозі. Будучи повністю натуральним засобом, вона широко застосовується як у народній медицині, так і фахівцями-медиками.

Серцево-судинна система: Обліпиха містить поліненасичені жирні кислоти, флавоноїди і кумарини, які сприяють підвищенню еластичності стінок кровоносних судин і зменшують їх проникність. Крім того, регулярне вживання обліпихової олії знижує рівень холестерину в крові, перешкоджає утворенню атеросклеротичних бляшок на стінках кровоносних судин і знижує ризик тромбоутворення. Ця олія попереджає розвиток запальних процесів в серцево-судинній системі. Але і це ще не все, регулярне вживання обліпихової олії сприяє нормалізації артеріального тиску і згортання крові. Тому олія обліпихи може застосовуватися як допоміжний засіб у комплексному лікуванні атеросклерозу, гіпертонії, стенокардії, тромбофлебіту, ішемічної хвороби серця, запальних захворювань серцево-судинної системи.

Шлунково-кишковий тракт: Обліпихова олія знижує кислотність шлункового соку, покращує захист слизових шлунка, поліпшує жировий обмін у печінці. Ефективне застосування даної олії при деяких захворюваннях печінки, особливо пов’язаних з алкогольною інтоксикацією або іншими отруєннями. Успішно використовується як допоміжний засіб у комплексній терапії гіпокінезії шлунка та кишечника. Ця олія – прекрасний засіб при виразках шлунка та дванадцятипалої кишки, причому вона не тільки сприяє загоєнню виразок, але здатна усунути навіть застарілі рубці. Крім того активізує роботу підшлункової залози. Олія обліпихи застосовується у комплексному лікуванні таких захворювань: гастрит з підвищеною кислотністю шлункового соку, коліти, ентероколіти, виразки шлунка і дванадцятипалої кишки, пухлини в шлунково-кишковому тракті, езофагіт, гастродуоденіт. Олію обліпихи слід приймати для профілактики жирової дистрофії печінки і жовчокам’яної хвороби. Свічки, до складу яких входить олія обліпихи, допомагають при проктиті, геморої, сфінктериті, а так само виразковій хворобі прямої кишки.

Захворювання носоглотки: Обліпихова олія має протизапальну, антимікробну і бактерицидну дію, тому активно використовується у комплексному лікуванні різних захворювань дихальних шляхів. Її застосування показане при синуситі, гаймориті, фарингіті, назофарингіті, ларингіті, тонзиліті, риніті, ангіні.

Захворювання органів зору: Олія обліпихи – відмінний природний вітамінний комплекс, крім того, вона рекордсмен за вмістом каротиноїдів, просто необхідних нашим очам для нормального функціонування. Зеаксантин і Кверцетин, до того ж, мають властивість накопичуватися в тканинах ока, захищаючи їх від несприятливих впливів та вільних радикалів. Олія обліпихи – відмінний профілактичний засіб від більшості очних захворювань, у тому числі і катаракти, глаукоми, діабетичної ретинопатії, маскулодістрофіі, звичайно, при регулярному вживанні даної олії всередину. Крім того, ця олія успішно використовується в комплексному лікуванні таких захворювань очей: кон’юнктивітах, травматичних ураженнях рогівки, променевих пошкодженнях і опіках очей, в тому числі хімічних, кератитах, трахомі.

Захворювання порожнини рота: Стоматологи рекомендують використовувати олію обліпихи при лікуванні, парадонтитів, пародонтозу, стоматитів і пульпітів, глоссальгіі, альвеолярної Піоро.

Захворювання вуха: Олія обліпихи допоможе впоратися з отитом та позбутися від сірчаних пробок у вусі.

Гінекологічні захворювання: Олія обліпихи давно і успішно застосовується у комплексному лікуванні кольпітів, цервицитів, ендометритів, вагінітів, але найбільшу активність воно виявляє при лікуванні ерозій шийки матки і травматичних ушкоджень слизових у піхві. Лікування настає на 8-12 день. Результати лікування досить стійкі. До речі, олія обліпихи може використовуватися навіть у комплексному лікуванні вагітних жінок, які страждають вищепереліченими захворюваннями. Зрозуміло, перед початком лікування варто проконсультуватися з лікарем.

Користь для годуючих матерів: Олія обліпихи є природним джерелом вітамінів A і E, нестача яких знижує кількість материнського молока. Крім того, ця олія застосовується при тріщинах сосків у годуючої матері.

Користь при проблемах з потенцією: Масло обліпихи містить значну кількість вітамінів групи B. У зв’язку з цим воно успішно використовується для підвищення потенції. Застосування цієї олії допоможе молодим людям, у яких є проблеми з потенцією. Просто необхідно включати цю олію у раціон харчування чоловіків, які досягли 40 річного віку.

Захворювання та пошкодження шкіри: Олію обліпихи використовують при лікуванні наривів, фурункулів, свищів, трофічних виразок, вугрової висипки. Доведено, що застосування обліпихової олії у комплексному лікуванні важкозаживаючих ран, опіків (сонячних, термічних, хімічних і променевих), обморожень, пролежнів, променевих і хімічних уражень шкіри, надзвичайно ефективно. Показано застосування обліпихової олії у післяопераційний період, для якнайшвидшого відновлення і затягування швів. Дуже велику ефективність показує застосування обліпихової олії в комплексному лікуванні псоріазу, нейродермітів, висівкового лишаю, екземи, піодермії, туберкульозу шкіри, хейлітів, вовчака, хвороби Дарині.

Користь при цукровому діабеті: У складі обліпихової олії присутні вітаміни B1, B3, E, каротиноїди, марганець і ряд амінокислот, які регулюють рівень цукру в крові, а так само беруть участь у синтезі інсуліну підшлунковою залозою.

Користь при ожирінні: Ненасичені жирні кислоти та флавоноїди, що є у складі обліпихової олії, сприяють поліпшенню ліпідного обміну, тому її можна включати в раціон харчування при ожирінні.

Користь при онкологічних захворюваннях: При раку стравоходу рекомендується застосовувати масло обліпихи під час проходження курсу променевої терапії, для зменшення дистрофічних явищ стінки стравоходу, та 2-3 тижні після його закінчення.

Користь при захворюваннях суглобів: Народна медицина рекомендує зовнішнє вживання обліпихової олії при подагрі та ревматизмі.

Користь дітям: Олія обліпихи допоможе боротися з попрілостями у малюків. Треба просто змащувати пошкоджену шкіру олією обліпихи, або зробити компрес з нею. Відмінно бореться ця олія і з молочницею, яка виникає у маляток через відрижки або кишковий дисбактеріоз. У цьому випадку зовнішнє її застосування сприяє якнайшвидшому відновленню слизової. Допоможе застосування цієї олії і при глоситі, запальному захворюванні слизової оболонки язика. Регулярно змащуйте порожнину рота і ясна малюка олією обліпихи при прорізуванні зубів. Ця процедура частково зніме біль та свербіж, а також захистить порожнину рота від запалень.

Крім того, вживання обліпихової олії показано людям, що знаходяться в районах радіоактивного забруднення, так як ця олія сприяє виведенню радіонуклідів з організму людини.

Застосування обліпихової олії у медицині

Олія обліпихи при виразкових хворобах шлунка та дванадцятипалої кишки

Рекомендується вживати по 1 ч.л. 2-3 рази на день за 30 хвилин до їди.

Олія обліпихи при коліті і ентероколіті

Рекомендований прийом по 1 ч.л. за 30 хвилин до сніданку, обіду і вечері, а також на ніч. Перед вживанням потрібну кількість обліпихової олії розмішують в половині склянки кип’яченої води.

Олія обліпихи при серцево-судинних захворюваннях

Рекомендується вживати олію обліпихи в якості біологічно активної добавки до їжі: або включати цю олію у раціон харчування (не піддаючи термічній обробці), або приймати по 1 ч.л. вранці і ввечері.

Олія обліпихи при геморої і тріщинах прямої кишки

Рекомендується приймати всередину олію обліпихи кілька разів на день і, обов’язково, перед сном. Крім того, необхідно робити мікроклізми з олією обліпихи, вводити тампони, просочені цією олією або ставити свічки з маслом обліпихи.

Олія обліпихи при захворюваннях жіночої статевої сфери

Рясно змочені в обліписі тампони вводять в піхву, залишаючи на 16-24 години. Курс лікування 8-12 процедур при ерозії шийки матки і 12-15 процедур при кольпітах і ендоцервінітах. При необхідності курс лікування повторюють через півтора місяці.

Олія обліпихи при раку стравоходу

Рекомендується вживання 1,5 ч.л. обліпихової олії 3 рази на день під час проходження курсу променевої терапії 2-3 тижні після його закінчення.

Олія обліпихи при захворюваннях вуха

Вводять у хворе вухо марлеву турундочку, змочену в обліписі, через 15-20 хвилин її видаляють.

Олія обліпихи при захворюваннях носоглотки

Рекомендується щодня змащувати слизову носа та робити глотки з олією обліпихи. Корисні також інгаляції з олією обліпихи протягом 15 хвилин. Крім того, необхідно поєднувати місцеве застосування олії з вживанням її всередину по 1 ч. л. 3 рази на день.

Олія обліпихи при захворюваннях очей

У комплексному лікуванні захворювань очей обліпихову олію застосовують вигляді крапель або 10-20% мазі. Як профілактичний полівітамінний засіб олію обліпихи приймають по 1 ч.л. 3 рази на день.

Олія обліпихи при опіках і обмороженнях

При опіку або обмороженні рекомендується протирати олією обліпихи пошкоджену поверхню шкіри або використовувати марлеві пов’язки, просочені олією обліпихи. Рекомендується змащувати шкіру олією обліпихи при отриманні сонячного опіку.

Олія обліпихи при захворюваннях шкіри

Пошкоджену ділянку шкіри попередньо обробляють антисептиком і дають засобу висохнути. Безпосередньо на пошкодження наносять піпеткою олію обліпихи, накривають стерильною серветкою, зверху пергаментом та забинтовують. Міняти пов’язку слід раз в два дні. Курс лікування 4-6 тижнів, у важких випадках і довше.

Олія обліпихи в профілактичних цілях

У профілактичних цілях і як полівітамінний препарат обліпихову олію зазвичай рекомендують приймати 2 рази на день за 20 хвилин до їжі.

Протипоказання до застосування обліпихової олії

Навіть такий повністю натуральний продукт як олія обліпихи все ж має деякі протипоказання. По-перше, це індивідуальна непереносимість продукту. По-друге, не рекомендується вживати олію обліпихи при гастриті з підвищеною кислотністю, холециститі, холангіті, панкреатиті і жовчнокам’яної і сечокам’яної хвороби, а також при запаленні у підшлунковій залозі або печінці. По-третє, протипоказано вживання даної олії всередину при діареї.

Іноді при зовнішньому і внутрішньому застосуванні обліпихової олії виникає відчуття печіння. Можливі алергічні реакції, тому алергікам варто приймати цю олію з особливою обережністю.

Перед проходженням лікувально-профілактичного курсу людям, які мають хронічні захворювання, варто проконсультуватися із лікарем!