Рецепти

Гарбузова олія у боротьбі з хворобами

Гарбузова олія – це унікальна міні-аптечка, яка містить величезну кількість необхідних для організму людини речовин. У яких випадках варто приймати це воістину безцінне природне «золото»?

Серцево-судинна система

Ненасичені жирні кислоти, вітаміни A, E, P і C, біофлавоноїди сприяють зміцненню стінок кровоносних судин та відновленню їх еластичності, захищають кровоносну систему від згубного впливу вільних радикалів і різних запальних процесів. Крім того, ненасичені жирні кислоти, фітостероли, вітаміни E, K, F, B3 і B6, магній сприяють зниженню рівня «поганого» холестерину в крові і очищенню стінок кровоносних судин від холестеринових бляшок. Мікроелементи калій, кальцій, селен, магній регулюють силу і ритм серцевих скорочень.

Рекомендується використовувати гарбузову олію у складі комплексної терапії гіпертонії, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, аритмії, інсультів і інфарктів. Гарбузова олія може служити ефективним профілактичним засобом серцево-судинних захворювань.

Система кровотворення

Вітаміни C і B, мікроелементи залізо, цинк, мідь необхідні нашому організму для процесів синтезу білка крові – гемоглобіну. Рекомендується регулярно вживати гарбузову олію у їжу при анемії.

Травна система

До складу олії з гарбузового насіння входять ненасичені жирні кислоти, фосфоліпіди, рослинні флавоноїди, вітаміни A, T і E. У комплексі вони нормалізують процеси жовчовиділення, покращують склад жовчі, сприяють відновленню структури печінки, перешкоджають жировій інфільтрації печінки і розвитку запальних процесів, як в печінці, так і в жовчовивідних шляхах і жовчному міхурі. Ненасичені жирні кислоти, вітаміни A, E, хлорофіл, фосфоліпіди і фітостероли гарбузової олії мають протизапальну і ранозагоювальну дію на стінки шлунка і кишечника, а вітамін B1 нормалізує кислотність шлункового соку. Крім того, ця олія має легку проносну дію. У народній медицині олія гарбузового насіння використовується як глистогінний засіб.

Рекомендується використовувати олію гарбузового насіння у комплексній терапії таких захворювань травної системи: гастрити, езофагіт, виразкова хвороба шлунка та дванадцятипалої кишки, гастродуоденіт, коліт, ентероколіт, замки, жовчокам’яна хвороба, холецистит, холецистохолангит, жирова дистрофія печінки, дискінезія жовчовивідних шляхів, гепатит, цироз печінки. Регулярне вживання гарбузової олії у їжу може служити ефективним профілактичним засобом даних захворювань.

Для чоловіків

Гарбузова олія при досить регулярному її вживанні сприятливо діє на сечостатеву систему чоловіків у цілому. Вона має протизапальну, бактерицидну, андрогенну, сечогінну і протипухлинну дію. При регулярному вживанні олії поліпшується сперматогенез та ерекція.

Рекомендується використовувати олію гарбузового насіння у складі комплексної терапії і профілактики аденоми передміхурової залози, еректильної дисфункції, простатиту, захворювань нирок, сечового міхура та уретри, чоловічого безпліддя. Олія гарбузового насіння – найбагатше джерело цинку та селену – елементів особливо необхідних саме чоловікам, причому абсолютно в будь-якому віці.

Для жінок

Гарбузова олія має протизапальну і ранозагоювальну дію. При регулярному застосуванні цей продукт здатний пом’якшити негативні прояви передменструального синдрому і поліпшити загальний стан жінок клімактеричного віку. До складу олії гарбузового насіння входять комплекс вітамінів B, E і F, фітостероли і цинк, які безпосередньо впливають на гормональний фон.

Рекомендується використовувати гарбузову олію у складі комплексної терапії ерозії шийки матки, кольпіту, ендоцервіциту та інших гінекологічних захворювань, жіночу безплідність. Особливо варто звернути увагу на даний продукт вагітним жінкам. Гарбузова олія містить ненасичені жирні кислоти, фосфоліпіди, вітаміни і цілий комплекс мінералів, які необхідні для повноцінного розвитку плоду в утробі матері. У післяпологовий період регулярне вживання гарбузового масла у їжу поліпшить якість материнського молока, захистить як мати, так і дитини від різних інфекцій.

Для дітей

Гарбузова олія може використовуватися буквально з перших днів життя малюка, зрозуміло, не в їжу. Для догляду за немовлям це просто знахідка. Гарбузова олія застосовується при лікуванні попрілостей, потнички, алергічного висипу, укусів комах. У більш старшому віці ця олія допоможе збагатити їжу дитини необхідними для зростаючого дитячого організму речовинами, та й розбиті коліна допоможе вилікувати.

Доведена користь гарбузової олії для органів зору. Ні для кого не секрет, що кожен другий школяр має проблеми із зором, але навантаження на органи зору аж ніяк не знижуються. Істотну допомогу може надати вашій дитині саме гарбузова олія – натуральне багатюще джерело необхідних для органів зору речовин. Гарбузова олія, крім усього іншого, підвищує ефективність засвоєння кальцію, необхідного для повноцінного розвитку кісткової і хрящової тканини.

Захворювання шкіри

Гарбузова олія використовувалася ще нашими далекими предками для лікування шкіряних захворювань і пошкоджень шкірних покривів. Ця олія має протизапальну, ранозагоювальну, антисептичну, протиалергенну та легку знеболюючу дію.

Рекомендується застосовувати гарбузову олія в комплексній терапії діатезу, кропив’янки, гіперкератозу, вугрової висипки, себореї, екземи, псоріазу, герпесу, дерматомікозів, опіків, пролежнів, порізів, трофічних виразок …

Дихальна система

Гарбузова олія має протизапальну дію. Рекомендується використовувати дану олію в комплексній терапії запальних захворювань органів дихання: катарів, бронхітів, пневмонії. Використовують цю олію і при лікуванні туберкульозу.

Імунітет

Гарбузова олія нормалізує роботу імунної системи нашого організму. При регулярному вживанні олії в їжу підвищується стійкість організму до інфекційних і вірусних захворювань, знижується ризик розвитку хронічних запальних захворювань. Гарбузова олія сприяє очищенню організму людини від шлаків, токсинів і канцерогенів.

Органи зору

Олія гарбузового насіння містить ненасичені жирні кислоти, вітаміни A, B1, B2, B6, C, E, PP, мінерали, мідь, селен, цинк, каротиноїди зеаксантин і лютеїн. Якщо поглянути на склад провідних синтетичних вітамінно-мінеральних комплексів для зору, ви побачите саме ці компоненти. Тільки в гарбузовій олії це все натуральне.

Рекомендується регулярне вживання гарбузової олії при короткозорості, втомі очей (при високих навантаженнях на органи зору), катаракті і як профілактичний засіб захворювань органів зору.

Нервова система

Олія гарбузового насіння містить флавоноїди, вітаміни групи B, магній. Рекомендується використовувати даний продукт в комплексній терапії захворювань нервової системи, неврологічних розладів, безсоння і головного болю.

Сечовидільна система

Доведено, що гарбузова олія стимулює фільтраційну і видільну функцію нирок. Має протизапальну і м’яку сечогінну дію. Може використовуватися у складі комплексної терапії захворювань нирок і сечового міхура. Рекомендується приймати гарбузову олію при проходженні курсу лікування антибіотиками, гормонами і іншими сильнодіючими лікарськими препаратами, коли істотно посилюється навантаження на нирки.

Опорно-руховий апарат

Рекомендовано регулярне вживання олії гарбузового насіння людям похилого віку для більш ефективного засвоєння кальцію кістковою тканиною.

Бажано включати даний продукт в раціон харчування дітей для зміцнення і повноцінного розвитку кісткової і хрящової тканини.

Обмін речовин

До складу гарбузової олії входять калій, магній, фосфор і цинк, які беруть участь у виробленні організмом інсуліну. Даний продукт слід включати в раціон харчування хворих на цукровий діабет. Таким хворим перед застосуванням даного продукту слід проконсультуватися з лікарем. Гарбузова олія активно впливає на жировий обмін в організмі людини.

Порожнину рота

Гарбузова олія застосовується при лікуванні запальних захворювань порожнини рота. Рекомендовані аплікації з гарбузовою олією при гінгівітах і парадонтитах. Онкологія. Рекомендується включати гарбузову олію в раціон харчування онкохворих при проходженні курсу хіміотерапії.

Для схуднення

Олію гарбузового насіння рекомендується включати в раціон харчування при дотриманні обмежувальної дієти при схудненні. По-перше, гарбузова олія є найбагатшим джерелом життєво необхідних для нашого організму речовин, а будь-яке обмеження в харчуванні веде до дефіциту вітамінів, мінералів і т.д. По-друге, гарбузова олія сприяє очищенню організму від шлаків, які роками накопичуються в нашому організмі. По-третє, ця олія сприяє спалюванню жирів. По-четверте, при її регулярному вживанні нормалізуються гормональний фон і обмінні процеси.

Олія гарбузового насіння – перш за все дієтичний продукт харчування, але продукт дуже корисний для нашого організму. Немає нічого дорожчого за здоров’я, тільки ось найчастіше ми занадто пізно це розуміємо. Бережіть своє здоров’я, а гарбузова олія вам зможе у цьому допомогти.

Загальні рекомендації до застосування і запобіжні заходи

Внутрішнє застосування гарбузової олії в лікувальних цілях: Рекомендується вживати гарбузову олію за 1 годину до їжі або через 2 години після їжі. Не слід запивати її холодною водою. У разі появи відрижки можна заїсти шматочком хліба або запити невеликою кількістю свіжого апельсинового або грейпфрутового соку.

Для зняття болю і печіння, при циститі рекомендується приймати по 10 крапель гарбузової олії 3 рази на день (зазначеним вище способом). Курс лікування 4 тижні. У складі комплексної терапії катарів, бронхітів, пневмонії рекомендується приймати всередину по 5-10 крапель гарбузової олії 3 рази на день (зазначеним вище способом). Курс лікування – 4 тижні.

У складі комплексної терапії жирової дистрофії печінки, алкогольного ураження печінки, дискінезії жовчовивідних шляхів, холецістолангіта, ожиріння, гострих і хронічних гастритів, коліту, ентероколіту, виразковій хворобі шлунка і дванадцятипалої кишки рекомендований прийом гарбузової олії по 1 ч.л. 2 рази на день (зазначеним вище способом). Тривалість курсу слід узгодити з лікуючим лікарем.

При печії рекомендується прийняти 1-2 ч.л. гарбузової олії не запиваючи, незалежно від прийому їжі. Зазвичай печія зникає через 5-7 хвилин.

При цирозі печінки, гепатиті і холециститі рекомендується прийом гарбузової олії по 1-2 ч.л. (Залежить від ваги пацієнта) 3-4 рази на день за 1 годину до їжі. На курс лікування необхідно 600-900мл гарбузової олії.

При жовчокам’яній хворобі за допомогою гарбузової олії можна позбутися від каменів, не вдаючись до оперативного втручання. Рекомендується поступово збільшувати дозу прийому олії з 0,5 ч.л. до 1-2 ч.л. гарбузової олії (змішати з свіже вичавленим лимонним або грейпфрутовим соком у співвідношенні 1: 2). Гарбузова олія має виражену жовчогінну дію, тому при жовчокам’яній хворобі дозування треба узгодити з лікуючим лікарем. При виникненні болю від руху каменів дозування знижують до чверті ч.л., але збільшують тривалість курсу лікування. На курс лікування необхідно близько 2 літрів гарбузової олії.

У комплексному лікуванні колітів, запорів, проктитів, тріщин прямої кишки рекомендується прийом 1-2 ч.л. гарбузової олії (залежить від ваги пацієнта) 3-4 рази на день за 1 годину до їжі, зазначеним вище способом. Крім того рекомендується робити на ніч мікроклізми. Мікроклізма робиться після очищаючої клізми. Мікроклізми з гарбузовою олією: 1 ст.л. гарбузової олії змішати з 25-30 мл теплої води, збити в емульсію. Після мікроклізми слід полежати протягом 15-20 хвилин. Курс лікування 2 тижні з обов’язковим повторенням через 1-2 місяці.

При лікуванні геморою рекомендується приймати по 1 ч.л. гарбузової олії 3 рази на день. Курс 300 мл. Крім того, необхідно змащувати гарбузовою олією запалені вузли.

Підвищений рівень холестерину в крові, захворювання серцево-судинної системи та їх профілактика – прийом гарбузової олії по 1 ч.л. 3 рази на день, зазначеним вище способом. На курс лікування необхідно 400-600 мл гарбузової олії. Курс повторюють 2 рази на рік.

Зняття наслідків алкогольного сп’яніння – прийом 4-5 ч.л. гарбузової олії.

Харчова, лікарська або квіткова алергія – прийом по 1 ч.л. 3 рази на день, зазначеним вище способом. При квітковій алергії додатково рекомендується закапувати по 5-6 крапель олії в запалені пазухи носа. Курс лікування від 1 місяця.

У комплексній терапії простатиту і аденоми простати рекомендується приймати по 1 ч.л. гарбузової олії 3 рази на день, зазначеним вище способом. Додатково робляться масляні мікроклізми (25-50мл) або вводяться тампони 1-2 рази на день.

Мікроклізми з гарбузовою олією: 1 ст.л. гарбузової олії змішати з 25-30 мл теплої води, збити в емульсію. Чисту олію можна використовувати для масажу простати. На курс лікування потрібно 300-600 мл гарбузової олії.

У комплексній терапії кольпітів та ерозії шийки матки – в піхву вводять ватно-марлевий тампон, просочений гарбузовою олією на всю ніч. Процедуру слід проводити щодня протягом 2-3 тижнів. Для посилення ефекту слід приймати по 1 ч.л. гарбузової олії 2 рази на день, зазначеним вище способом.

При лікуванні свіжих ран, порізів, опіків, як термічних, так і хімічних, рекомендується просте змазування поверхні рани, або накладення пов’язки, просоченої гарбузовою олією. Міняти пов’язку необхідно через день.

Гарбузовою олією рекомендується змащувати укуси комах, для зняття свербіння і припухлості, а також для швидкого загоєння ушкодження шкіри.

Для підтримки гормонального балансу і підвищення імунітету рекомендується приймати по 1 ч.л. гарбузової олії 2 рази на день або регулярно включати даний продукт в раціон харчування, але не піддавати при цьому його термічній обробці.

У комплексній терапії шкіряних захворювань (дерматити, дерматози, дерматомікози, екзема, псоріаз, герпес, вугрі, діатез) рекомендується поєднувати прийом гарбузової олії всередину по 1 ч.л. 3 рази на день (зазначеним вище способом) із зовнішнім її застосуванням. Гарбузовою олією рекомендується обробляти пошкоджені ділянки шкіри.

Для позбавлення від паразитів народна медицина рекомендує одноразове вживання 30 мл гарбузової олії натщесерце.

Гарбузова олія застосовують в період відновлення після складних операцій і при проходженні курсу хіміотерапії. Рекомендується приймати по 1 ч.л. гарбузової олії через день. Курс відновлення проводять протягом року.

Для поліпшення роботи нирок рекомендується приймати по 1 ч.л. гарбузової олії 2 рази на день зазначеним вище способом. На курс лікування необхідно 400-500 мл гарбузової олії.

При гінгівітах і пародонтиті рекомендується робити аплікації на запалені ділянки. Найчастіше вогнища запалення зникають вже після 5-7 аплікацій.